Koncerty

Festiwal Kody: Ogórkofon i ene, due, rabe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2010, 08:29

The Vienna Vegetable Orchestra i członkowie Małych Instrumentów wystąpią w czwartek (20.05) na festiwalu Kody.

Sporą dozę humoru będzie miał szósty dzień II Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody”. Wystąpi austriacki zespół grający na warzywach, a lubelski chór z towarzyszeniem wrocławskich instrumentalistów zaśpiewa dziecięce rymowanki.

Blok koncertowy na wirydarzu dominikańskim otworzą o godz. 18.30 "Wyliczanki polskie”. To program oparty na krótkich rymowankach rozlegających się niegdyś podczas podwórkowych zabaw, przygotowany specjalnie na Kody przez Pawła Romańczuka. Zaśpiewa lubelski chór La Musica. Zagrają Paweł Romańczuk, Jędrzej Kuziela i Tomasz Orszulak z Małych Instrumentów oraz Piotr Łyszkiewicz.

Jako drudzy wystąpią Ukraińcy z Electroacoustic's Ensemle. Wykonają premierowo program "NorthWest”, przetwarzający na współczesną modłę folklor z północnego zachodu Ukrainy – kolebki ukraińskiej kultury ludowej.

Na koniec zabrzmią warzywa, bo takie jest instrumentarium austriackiej grupy The Vienna Vegetable Orchestra. Tradycją występów zespołu jest pokoncertowa degustacja warzywnych zup.

Wstęp za 10 zł.

Festiwal Kody w Lublinie – pełny program
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna