Koncerty

Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Maranatha w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2010, 14:39
Autor: (oa)

Brad Terry i New Life'm wystąpią 25 września na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Maranatha. Podczas festiwalu odbędzie się także przegląd młodych zespołów.

Festiwal jest szansą dla młodych zespołów. – Ogłaszaliśmy się w parafiach, na stronach internetowych z prośbą o nadsyłanie zgłoszeń do konkursu. Zgłosiło się aż 26 zespołów z całej Polski. Wybraliśmy dziesięć z nich. Wśród finalistów znaleźli się: Kedar (Świdnik), Naim (Łódź), Anielsi (Lubaczów), Tomek Jasiński Band (Lublin), Bejotte (Lublin), Asilum (Tarnawatka), Jezusa Armia (Gdańsk), 6 rano (Warszawa), Nebo (Kraków), OMG (Bochnia). Zespoły zostały wybrane m.in. przez członka zespołu Gospel Rain, pracowników kina LOT oraz Tomka Korpantego (wokalista ze Świdnika) – opowiada Paulina Niezbecka, koordynator festiwalu.

Jury wyłoni trzech finalistów. – Za pierwsze miejsce będzie można zdobyć nagrodę w wysokości 3000 złotych, za drugie miejsce: 2000 tysiące złotych, a za trzecie 1500. Finaliści będą mieli okazję prezentacji w mediach – mówi Niezbecka. – Zapraszamy do kina LOT w Świdniku. Przegląd będzie trwał od godziny 11.30 do 17.

Po konkursie wystąpi gwiazda wieczoru zespół New Life'm. – Zespół istnieje od 1992 roku. Byliśmy pierwszym zespołem chrześcijańskim na rynku polskim. W składzie zespołu jest Natalia Niemen, Basia Włodarska, Mateusz Otremba, Joachim Mencel, Robert Cudzichem i Marcin Pospieszalski – mówi Agnieszka Dubiel z New Life'm. – Na koncercie pojawią się zapewne utwory z ostatniej płyty "Szukam Domu”. Nie zabraknie także utworów z pierwszych lat działalności zespołu. Koncert rozpocznie się o 19.

Chrześcijańska kapela New Life'm zaprosiła na występ w Świdniku wyjątkowego gościa. Na scenie zagra z nimi Brad Terry – jeden z najlepszych muzyków jazzowych na świecie. Amerykański klarnecista słynie z wyjątkowego talentu improwizowania jazzowego gwizdem.

Wstęp na przegląd jest bezpłatny. Za bilet trzeba będzie zapłacić przed koncertem New Life'm. Bilety w cenie 20 i 25 złotych do nabycia w kasie kina LOT.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna