Koncerty

Festiwal organowy 2010: Chopin i Wojtyła

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lipca 2010, 06:13

Fryderykowi Chopinowi i Karolowi Wojtyle będzie poświęcona druga środa (7.07) XIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Lublinie.

Postacią najbardziej celebrowaną podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Organowego jest Fryderyk Chopin. To nawiązanie do 200. rocznicy urodzin jednego z największych geniuszy w dziejach muzyki i tym samym do Roku Fryderyka Chopina, jaki mamy dzięki Uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Tym razem muzyka naszego kompozytora zabrzmi w wykonaniu organisty Roberta Grudnia i fletnisty Georgija Agratiny. Usłyszymy transkrypcje mazurków, polonezów, walców i nokturnów.

Podczas drugiej środy XIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego w kościele p.w. Św. Rodziny przywołany zostanie także dorobek drugiego wielkiego Polaka – Karola Wojtyły. Olgierd Łukaszewicz przeczyta fragmenty słynnych rekolekcji wielkopostnych krakowskiego kardynała, które wygłaszał w 1976 roku w Watykanie na zaproszenie papieża Pawła VI.

Po rekolekcjach opiniotwórczy dziennik "The New York Times” umieścił nazwisko Wojtyły na liście dziesięciu najbardziej prawdopodobnych kandydatów do papieskiego tronu. Rozważania kardynała zebrano i opublikowano w tomie "Znak sprzeciwu”.

Tło muzyczne do prezentacji tekstu zapewni Robert Grudzień.

Początek o godz. 19. Adres: Al. Jana Pawła II 11. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna