Koncerty

Filharmonia Lubelska: Koncert "Muzyczne rendez-vous"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 stycznia 2011, 12:55
Autor: Kmo

Dariusz Stachura - tenor
Dariusz Stachura - tenor

W niedzielę (9 stycznia) o godz. 16 w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert noworoczny "Muzyczne rendez-vous”. W programie arie operetkowe, pieśni neapolitańskie i szlagiery muzyki światowej.

Do udziału w koncercie zaproszono znakomitych wykonawców i będzie to prawdziwa uczta dla melomanów.

Zaśpiewa tenor Dariusz Stachura, który występował z ogromnym sukcesem u boku takiej gwiazdy jak Mirella Freni, na zmianę z samym Luciano Pavarottim. Ten wyrażał się o młodym śpiewaku z najwyższym uznaniem, nazywając go w pięknej dedykacji "wielkim tenorem”. Stachura debiutował w repertuarze operowym, a po koncertach w Chicago publiczność nagrodziła go owacjami na stojąco.

Wystąpi piękna, elektryzująca mezzosopranem Magdalena Idzik. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, studia kontynuowała m.in. w Mediolanie, ukończyła też we Włoszech Akademię Rossiniowską. W swoim bogatym repertuarze ma wiele partii
mezzosopranowych i kompozycje oratoryjno-kantatowe i pieśniarskie.

Oklaskiwała ją publiczność sal koncertowych na całym świecie. Brała udział w wykonaniu Requiem Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli.

Wśród gwiazd koncertu będą Małgorzata Długosz – sopran, Grzegorz Szostak – bas-baryton, Andrzej Kostrzewski – baryton, Adam Szerszeń – baryton, tańczą soliści baletu z Teatru Muzycznego, gra zespół orkiestrowy muzyków Teatru Wielkiego z Łodzi.

W programie aż 25 najpiękniejszych utworów, a m.in. Gioachino Rossiniego "Duet Kotów”, Fredericka Loewe "Przetańczyć całą noc” z musicalu "My Fair Lady”, Emmericha Kálmána "Graj Cyganie” – aria z operetki "Hrabina Marica”. Zespół baletowy wykona Pas de quatre czterech Białych łabędzi z "Jeziora Łabędziego” Piotra Czajkowskiego.

Bilety w cenie 100zł i 80zł są do nabycia w kasie Filharmonii Lubelskiej.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna