Koncerty

Galeria Postaci na Zamku: Jan Kondrak

Dodano: 30 listopada 2016, 15:03
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Przed nami kolejna odsłona muzyczno-literackiego cyklu Muzeum Lubelskiego - Galeria Postaci. W niedzielę, 18 grudnia o godz. 17 w Galerii Malarstwa na Zamku wystąpią m.in. Agnieszka Mendel, Igor Trawinski i Monika Adamczyk. Wydarzenie poprowadzi Jan Kondrak.

Galeria Postaci to projekt prezentujący najciekawszych aktualnie artystow wykonujących piosenkię literacką, ze szczególnym uwzględnieniem artystów lubelskich. Spotkania wzbogacone o felietony, opowieści, swoiste "kazania" o literaturze prowadzone przez osobowości świata nauki i literatury decydują o wyjątkowym charakterze wydarzenia.

Podczas najbliższego spotkania wystąpią muzycznie: Agnieszka Mendel, laureatka III nagrody festiwalu Wschody, Lublin 2016, adeptka OPT Gardzienice; Igor Trawinski, laureat II nagrody festiwalu Wschody, Lublin 2016; Kinga Suchora-Gnap, laureatka I nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Autorskiej FRAZY w Poznaniu; Monika Kowalczyk, pierwsza od 20 lat lubelska laureatka głównej nagrody Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej FAMA 2016 w dziedzinie piosenki; dr Andriej Kotin, urodzony w Moskwie wykładowca języka niemieckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim, bard o niespotykanej w Polsce perspektywie narracji, od ponad 15 lat piszący i wykonujący swoje autorskie piosenki, biorący udział w licznych przeglądach i festiwalach w Polsce.

Uświetnią literacko: prof. Monika Adamczyk Garbowska z wystąpieniem zatytułowanym „Sherlock Holmes w krainie jidysz” i prof. Jerzy Kutnik, z wystąpieniem zatytułowanym „Tłumaczenie (się) Ameryki”.

Na zakończenie Marek Andrzejewski, Łukasz Jemioła i Jan Kondrak zaprezentują fragment koncertu pt. ”Album rodzinny”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Bezpłatne zaproszenia można rezerwować pod numerem tel: 81 532 50 01.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna