Koncerty

„Galeria Postaci” w Muzeum na Zamku

Dodano: 2 kwietnia 2016, 19:42
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Muzeum Lubelskie w Lublinie (ul. Zamkowa 9) zaprasza na specjalne wydarzenie promujące artystów związanych z piosenką literacką. Koncerty odbędą się w niedzielę, 3 kwietnia o godz. 17.

„Galeria Postaci" to projekt, który Muzeum Lubelskie na Zamku ma zaszczyt współtworzyć z autorem przedsięwzięcia Janem Kondrakiem - dla prezentacji najciekawszych aktualnie artystów w dziedzinie piosenki literackiej, ze szczególnym uwzględnieniem tych lubelskich. Spotkania wzbogacone o felietony, opowieści, swoiste „kazania" o literaturze prowadzone przez osobowości świata nauki i literatury, decydują o wyjątkowym charakterze wydarzenia. W zamierzeniu jest to jednocześnie okno służące przenikaniu dorobku naukowego do opinii publicznej, organizatorzy liczą, że zainspirują do dialogu i wywołają pragnienie wiedzy o kulturze – piszą organizatorzy.

W czasie wydarzenia zaprezentują się tacy artyści, jak: zespół Nic Wielkiego z Warszawy, Monika Kowalczyk ze Świdnika, Kinga Suchora z Lublina i Marcin Piotrowski z Wrocławia. Każdy z wykonawców jest laureatem ważnych i prestiżowych ogólnopolskich nagród oraz przeglądów piosenki artystycznej. Ponadto wydarzenie uświetnią literacko prof. Krzysztof Stępnik oraz poetka Beata Golacik. Całość poprowadzi Jan Kondak.

Wstęp wolny. Wejściówki do odebrania w kasie muzeum. Ilość miejsc ograniczona.

Czytaj więcej o: Muzeum Lubelskie Galeria Postaci
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna