Koncerty

Hanna Radziszewska i Bemine na Wirydarzu CK

Dodano: 1 sierpnia 2016, 17:43
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W piątek, 12 sierpnia o godz. 21 na Wirydarzu Centrum Kultury wystąpią kompozytorka Hanna Radziszewska i warszawski zespół Bemine. Support zapewni Transilvia. - Będzie to wyjątkowy wieczór muzyczny, który poruszy wyobraźnię każdego słuchacza - przekonują organizatorzy.

Bemine to działający od roku na polskiej scenie muzycznej zespół, który już ma na swoim koncie kilka sukcesów, w tym występ na tegorocznym Spring Breaku, po którym Gazeta Wyborcza określiła go tytułem "olśnienia festiwalu". Zespół obok    chłodnej bezkompromisowej elektroniki eksperymentuje z brzmieniami akustycznymi, czego najlepszym dowodem jest cover z kwartetem smyczkowym utworu „Fastrygi” w aranżacji Hani Rani, entuzjastycznie przyjęty przez samą Melę Koteluk.

Hani Rani to pianistka, kompozytorka i aranżerka. Jako pianistka jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, występowała na takich scenach koncertowych jak Filharmonia Narodowa czy Teatr Wielki w Warszawie oraz poza granicami m.in. w Niemczech, Finlandii, Szwecji, Islandii, Włoszech czy Litwie. Do jej najświeższych osiągnięć należy wyróżnienie specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmu, Muzyki i Idei "Transatlantyk" w Łodzi. Od 4 lat tworzy własną muzykę, stawiając sobie za cel przekraczanie granic podziału na gatunki i style.

Bilety na koncert kosztują 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna