Koncerty

Hidden Orchestra w CK w Lublinie. Jedyny koncert w Polsce

Dodano: 2 listopada 2015, 14:28
Autor: Damian Drabik

mat. prasowy Centrum Kultury
mat. prasowy Centrum Kultury

Specjaliści od jazzowo-elektronicznych klimatów wystąpią w Centrum Kultury w Lublinie. Organizatorzy podkreślają, że to jedyny koncert w Polsce. Hidden Orchestra zagra w sali widowiskowej w poniedziałek, 16 listopada o godz. 19.

Hidden Orchestra, to założony w 2010 roku w Edynburgu zespół łączący w swojej twórczości różne muzyczne tradycje, od jazzu, przez muzykę klasyczną, eksperymentalną, elektroniczną, po hip-hop. Ta składająca się z czterech szkockich muzyków grupa nawiązuje do nu-jazzowej stylistyki lat 90-tych i zestawia ze sobą akustyczny jazz z hip-hopową rytmiką, tworząc wyjątkowe brzmienia, które szybko przekonały odbiorców i krytyków.

Wydany w 2010 roku debiutancki album zespołu, Night Walks, został wybrany albumem miesiąca przez BBC Radio 1, a samą grupę określono wówczas „nowobrzmieniowym objawieniem”. Dwa lata później ukazała się druga płyta zespołu zatytułowana Archipelago, będąca skłaniającą do refleksji wyjątkową muzyczną ucztą.                                     

Joe Acheson gra na kontrabasie i zajmuje się muzyką elektroniczną, do Poppy Ackroyd należą pianino i skrzypce, z kolei na perkusji grają Tim Lane i Jamie Graham. Hidden Orchestra zawita do Lublina w ramach trasy AV Show, w czasie której podczas koncertu zespołu Tom Lum stworzy wyjątkowe wizualizacje.

Bilety: stojące – 40 zł, siedzące – 60 zł.

Czytaj więcej o: Centrum Kultury w Lublinie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna