Koncerty

Jamajska sobota w Cax Mafe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2009, 11:12

Reggae i ska – to gatunki, które będą królowały w sobotni (12.12) wieczór w lubelskim klubie Cax Mafe.

Najpierw wystąpi grupa Komische Pilze z Włodawy, znana z serwowania ogromnej dawki pozytywnych dźwięków, przy których ciężko ustać w miejscu.

Zespół Komische Pilze działa od 1997 roku, kiedy to, jak mówią, "wszechogarniająca nuda, ponure deszczowe popołudnie i zafascynowanie jamajskimi wibracjami spowodowały gwałtowną chęć zrobienia czegoś konstruktywnego, czegoś co pozwoliłoby wyzwolić potencjał drzemiącej w nas pozytywnej energii”.

Formacja na początku występowała w składzie pięcioosobowym: Jammetta – wokal i gitara, Maciora – gitara, Nordyk – perkusjonalia, Spejs – bas i Matwiej – perkusja. Obecnie składa się już z ośmiu osób, w tym z pełnej sekcji dętej.
Kapela dała niezliczoną ilość koncertów w kraju i za granicą, wielokrotnie grała w Lublinie, nagrała 2 albumy.

"Jesteśmy odpowiedzią na zmasowany atak zero-jedynek we współczesnej muzyce. Energetyczne jamajskie rytmy przefiltrowane wschodnią, europejską wrażliwością. Gramy bardziej ju-ju niż jah-jah. Nasze ciepłe brzmienie oderwie Was od hałasu codzienności” – mówią o sobie artyści.

Po koncercie imprezę nakręci sound system Roots Defender (twórcy cyklicznej Roots Edukacji). Start o godz. 21. Adres: ul. Staszica 1.

Wstęp za 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna