Koncerty

Janusz Radek symfonicznie w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 marca 2010, 03:41

Marlon Brando polskiej wokalistyki wystąpi w niedzielę (21.03) w Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie.

Wielce obiecująca i świeża jest koncepcja koncertu. Po raz pierwszy Janusz Radek wystąpi z orkiestrą Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego, którą poprowadzi Piotr Wijatkowski. Wszystkie piosenki zabrzmią w specjalnych aranżacjach przygotowanych na tę okazję.

W programie są kawałki z kilku recitali i albumów wokalisty. M.in. "Dziwny jest ten świat” (tekst i muzyka Czesław Niemen), "Niech żyje bal” (tekst Agnieszka Osiecka, muzyka Seweryn Krajewski), Wróćmy na jeziora (tekst Jan Świąć, muzyka Krzysztof Klenczon), "Sur le Pont d'Avignon” (tekst K.K. Baczyński, muzyka Andrzej Zarycki) i "Kiedy u… kochanie” (tekst Halina Poświatowska, muzyka Janusz Radek).

Janusz Radek może zaskoczyć wokalnie. Bo to śpiewak o nieprzeciętnych możliwościach technicznych i imponującej wyobraźni artystycznej, a tym samym niewyczerpanych zdolnościach interpretacyjnych.

Skoro kiedyś piosenkę Skaldów "Nie widzę ciebie w swych marzeniach” wykonał głosem do złudzenia przypominającym Niemena, a utwór Andrzeja Nowaka i Wiesława Dymnego "Naga dziewczyna” wzbogacił długimi serpentynami sylab, wyśpiewywanych w stylu Urszuli Dudziak, Elli Fitzgerald i Louisa Armstronga, to może zrobić to samo na przykład z hitem Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar "Wróćmy na jeziora”.

Początek niedzielnego koncertu o godz. 17. Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Bilety po 80 i 70 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna