Koncerty

Jazzowa sobota w Słonecznym Wrotkowie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 lipca 2010, 11:31

Rzadka okazja do posłuchania muzyki jazzowej nad wodą nadarzy się w sobotę (31.07) w Ośrodku Wypoczynkowym "Słoneczny Wrotków”.

To będzie kolejna, już szósta, odsłona Sceny Letniej Słonecznego Wrotkowa nad zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Po reggae, popie, rocku, szantach i house'ie zagości tu improwizowana muzyka, jakiej najczęściej można posłuchać w małych klubach.

O godz. 17 na Scenie Letniej zacznie się koncert, w którym wezmą udział jazzowe zespoły Songin Band i Three People, prowadzone przez lubelskiego pianistę Piotra Kiliańskiego, znanego głównie z grup Czarna Mamba (reggae), Alchemia (blues-rock) i Indygo (rock progresywny).

W Songin Band Kiliańskiemu towarzyszą perkusista Paweł Stryczniewicz, basista Jacek Radziejewski i gitarzysta Michał Herda. Panowie mówią, że starają się na nowo odkrywać standardy jazzowe i bluesowe, dokładając do nich coś od siebie. Swoim graniem chcą też pokazywać, że muzyka to nie tylko technika, ale także myśli i uczucia, które w nich siedzą.

We Three People Kiliański gra z basistą Wojciechem Nawracałą i wokalistką Joanną Bronkiewicz. Trio wykonuje własne kompozycje w klimacie fusion oraz standardy jazzowe i bluesowe w swoich aranżacjach. Organizatorzy koncertu twierdzą, że muzyka zespołu jest przesiąknięta optymizmem, a lekkość gry pozwala na pełen relaks słuchaczy.

Jazzu w Ośrodku Wypoczynkowym "Słoneczny Wrotków” będzie można słuchać już od godz. 9. Do koncertowego popołudnia jego różne odmiany będą prezentowane z płyt. Całość poprowadzą Paweł Typiak i Marcin Skała z Akademickiego Radia Centrum.

Muzyczne atrakcje są darmowe, ale na baseny, oczywiście obowiązują bilety. Oto ceny:
dzieci do ukończenia 6 roku życia – 1 zł,
młodzież szkolna do 18 roku życia (za okazaniem legitymacji szkolnej) – 6 zł,
dorośli 12 zł.
Wstęp promocyjny na teren basenów ("happy hour”, obowiązuje codziennie w godzinach 9–10 oraz 18–20):
dzieci do ukończenia 6 roku życia – 50 gr,
młodzież szkolna do 18 roku życia (za okazaniem legitymacji szkolnej) – 3 zł,
dorośli – 6 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna