Koncerty

John Porter zagra w Centrum Kultury w Lublinie

Autor: Damian Drabik

John Porter
John Porter

Przed mieszkańcami Lublina niepowtarzalna okazja, by na żywo usłyszeć najnowsze kompozycje cenionego muzyka i kompozytora Johna Portera. Walijski artysta wystąpi w Centrum Kultury w Lublinie w poniedziałek, 19 października o godz. 19.

Pochodzący z Lichfield muzyk swoją karierę rozpoczynał grywając w brytyjskich pubach. W 1976 roku osiedlił się w Polsce, gdzie przez lata współpracował między innymi z Korą i Markiem Jackowskim (trio ‘Mannam – Elektryczny Prysznic’) oraz Anitą Lipnicką. W ostatnich latach artysta prezentuje solową twórczość. Porter w czasie całej swojej muzycznej wędrówki pozostaje wierny własnemu stylowi oscylującemu wokół rockowo-folkowych klimatów.

Pierwszy solowy album Portera (wydany w 2011 roku „Back in Town”) stanowił melancholijną i mroczną opowieść o życiu i miłości, opartą na osobistych doświadczeniach samego artysty. Kolejna płyta („Honey Trap” 2014) kontynuuje te wątki, odwołując się do ludzkich lęków i obsesji. 

To właśnie utwory zawarte w albumie „Honey Trap” usłyszymy w czasie październikowego koncertu. Porter zagra także swoje najnowsze kompozycje.

Bilety kosztują 60 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna