Koncerty

Józefinki w filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 marca 2011, 10:54
Autor: Kmo

Anna Adamiak
Anna Adamiak

W sobotę (19 marca) o godz. 12 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej z cyklu Festiwal Spotkań Kultur Caper Lublinensis odbędzie się koncert pt. "Józefinki na pięciolinii” poświęcony pamięci Arcybiskupa Józefa Życińskiego.

Wystąpią: Anna Adamiak – mezzosopran, Klaudiusz Jania – trąbka, Robert Grudzień – organy, Jerzy Turowicz – słowo.

W programie utwory H. Purcella, G.C.G. Rossiniego, A.Vivaldiego, G. F. Handla, G.Cacciniego, G. Verdiego, J. Haydna, F. Chopina, J. S. Bacha, R. Grudnia

Anna Maria Adamiak jest absolwentką Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Solistka czynnie koncertująca, wykonuje muzykę klasyczną od baroku do współczesności. Nagrywa tez wokale do muzyki filmowej, Ma na swoim koncie ponad 150 koncertów .(Festiwale Muzyki oratoryjno- kantatowej, liczne recitale operowe, operetkowe, pieśniarskie, musicalowe).występując m.in. z W.Bednarkiem,

Klaudiusz Jania to absolwent klasy Kompozycji i Aranżacji w instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego. Współpracuje z wieloma instytucjami i zespołami muzycznymi, solistami, chórami oraz orkiestrami. Kompozytor, aranżer, trębacz, pianista, organista.

Robert Grudzień – znany muzyk, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych. Popularny jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Występował m.in. z: Teresą Żylis-Gara, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim, Konstantym Andrzejem Kulką, Georgijem Agratina. Jego działalność artystyczna, organizacyjna i charytatywna przyniosły mu szereg nagród i wyróżnień.

Ceny biletów: 15 zł  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna