Koncerty

Katie Melua na Arenie Lublin. Koncert podczas Europejskiego Festiwalu Smaku

Dodano: 22 czerwca 2015, 13:14
Autor: Dominik Smaga

Katie Melua da koncert w Lublinie (fot. livepict.com)
Katie Melua da koncert w Lublinie (fot. livepict.com)

Katie Melua, pochodząca z Gruzji, a żyjąca w Anglii piosenkarka będzie główną gwiazdą tegorocznej edycji Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie. Na miejskim stadionie usłyszymy ją w czwartek, 3 września. Pozostałe koncerty festiwalowe wracają na Stare Miasto

Artystka znana m.in. z przeboju „Nine Million Bicycles” przyjedzie do Lublina nieco wcześniej, by dzień przed koncertem spędzić jeszcze na festiwalu, którego motywem przewodnim będą w tym roku smaki i aromaty Gruzji. To właśnie one mają wypełnić przestrzeń przed Ratuszem. Muzyka ma za to rozlać się po pl. Po Farze, a to oznacza powrót do tego, co znamy z wcześniejszych edycji Europejskiego Festiwalu Smaku. W ubiegłym roku na koncerty trzeba było iść na tereny zielone za browarem przy Bernardyńskiej. To tu występował zespół Omega, który choć zaliczany jest do zespołów jednego przeboju zgromadził ponad 20 tysięcy widzów.

Jedynie koncert głównej gwiazdy odbędzie się na stadionie Arena Lublin. Będzie biletowany. – Bez biletów nie udźwignęlibyśmy produkcji – przyznaje Waldemar Sulisz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Cena wejściówek nie jest jeszcze znana. – Będzie to przedział pomiędzy 50 a 100 złotych, ale oficjalny komunikat będziemy jeszcze wysyłać. W ciągu kilku najbliższych dni tę sprzedaż będziemy starali się uruchomić – mówi Tomasz Grodzki, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza stadionem.

Bilety mają być dostępne bezpośrednio w MOSiR jak też poprzez wyspecjalizowane w takiej sprzedaży serwisy internetowe, ale z nimi umowy nie zostały jeszcze podpisane. Sprzedaż ma być prowadzona również na dużych letnich festiwalach, które przyciągają do Lublina również gości spoza miasta i mogą się stać okazją do wypromowania wydarzenia. Mowa o planowanych na początek lipca Innych Brzmieniach, odbywającym się pod koniec lipca Carnavalu Sztuk-Mistrzów, jak też sierpniowym Jarmarku Jagiellońskim.

Koncert Katie Melua będzie jedynym płatnym podczas tegorocznej edycji festiwalu. Na Starym Mieście mamy usłyszeć m.in. zespół klezmerski z Izraela, czy też zespół trębaczy z Macedonii. Europejski Festiwal Smaku potrwa od 2 do 6 września.

WIDEO

WIDEO

Gość
Gość
Gość
(32) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 sierpnia 2015 o 17:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No ja koncertu na pewno nie odpuszczę. Chociaż i tak będę polował głównie na food trucki, w planach mam electroluxa na pewno, a dalej to zobaczymy kto jeszcze się tam smakowity objawi.
Rozwiń
Gość
Gość (7 lipca 2015 o 23:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ciekawe, kto jest ego tej Pani?
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2015 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
skandal że impreza jest biletowana, trzeba było zrobić na terenie browaru i tyle i po co przenosić ją na stadion. debilizm i chamstwo.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2015 o 21:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rzecz gustu kazdy slucha to co lubi.Ja lubie Kate glos niesamowity.Pytanie gdzie i kiedy beda bilety.Reklamujcie koncerty nie tylko lokalnie,poza Lublinem tez by chviano miec info
Rozwiń
Gość
Gość (24 czerwca 2015 o 21:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Autor jednego hitu" to ktoś, kto zrobił kasę na jednym przeboju, a następnie odpuścił sobie granie z różnych powodów. Ona nagrała 6 studyjnych płyt. A wśród jej "cienkuśnych balladek" jest wiele standardów jazzowych, też jakich tysiące...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (32)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna