Koncerty

Kawałek Krakowa w Lublinie

  Edytuj ten wpis

Czyli Teresa Budzisz – Krzyżanowska, Leszek Długosz i krakowscy muzycy w jesiennym śpiewaniu.

Posłuchacie ich w piątek, 17 października o godz. 19 w Sali Nowej Centrum Kultury w ramach projektu „Lamus Artystyczny”. W lamusie śpiewa się dobre piosenki, błyszczą okruchy poezji, do serc wpadają ważne myśli. Jakby na przekór dyskotekowej sieczce, klubowej „pseudosztuce” i balangom podszywającym się pod kulturę.

Sentymentalny Długosz, śpiewający o blasku życia ma swoich zwolenników i przeciwników. A ja lubię jego jesienny fortepian i wiersze o radości na zapas. O tym, że trzeba nacieszyć się każdym dniem, bo potem: To wszystko trzeba będzie/ Wszystko – oddać/ Przestać/ Odechcieć i zapomnieć/ Potem, powiadam, p o t e m/ Ale nie teraz jeszcze...

Teresa Budzisz – Krzyżanowska to „znak jakości” krakowskiego teatru. „Teresa wszystkie postacie obdarza zawsze szlachetnością i dobrocią. Jest głęboko przekonana, że ludzie są z natury dobrzy. I to jest w niej piękne, dziwne i poruszające” – mówi Andrzej Wajda. Aktorka dołączy do Leszka Długosza po to, żeby czytać jego wiersze i rozmawiać z widzami. Po to, żebyście mogli na chwilę znaleźć się w Krakowie i na dłużej w sobie.

Do Długoszowego humoru i sugestywnego głosu Budzisz – Krzyżanowskiej dołączą muzycy, absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej. Kiedy razem wystąpili na dziedzińcu Collegium Maius w Krakowie – wzruszeniom nie było końca. - „Wielka to była przyjemność wspólnego podążania za myślą zawartą w wierszach, sugestywnie wydobytą pięknym głosem Teresy Budzisz – Krzyżanowskiej. Podążania i wyłapywania perełek, charakterystycznego Długoszowego humoru.(…) W serdecznym przepływie z Leszkiem, Teresą i Muzykami było się w Starym Krakowie" – piszą krytycy.

Do Krakowa trzeba wpadać. Trzeba zajrzeć w jesienny piątek do Lamusa Artystycznego, usiąść w fotelach i odpłynąć w swoją prywatną, sentymentalną podróż. A jeśli będziecie mieć na wyciągnięcie ręki kogoś bliskiego…

Bilety

Spektakl muzyczny „Po co ja to wszystko" w wykonaniu Leszka Długosza z udziałem Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. W ramach projektu „Lamus Artystyczny”
Sala Nowa Centrum Kultury, piątek, 17 października 2008, godz. 19.
Bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny, do nabycia w kasie CK.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna