Koncerty

Kazimierz Dolny: Małgorzata Walewska na Letnich Wieczorach Muzycznych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 sierpnia 2010, 16:30

W sobotę (7 sierpnia) o godz. 19.30 w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert w ramach festiwalu "Letnie Wieczory Muzyczne w Kazimierzu nad Wisłą”. Wystąpi światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Walewska.

Towarzyszyć jej będzie Robert Grudzień (organy, fortepian). Jednocześnie będzie to promocja płyty "Farny” Walewska&Grudzień.

Koncerty Małgorzaty Walewskiej i wirtuoza Roberta Grudnia są wielkim wydarzeniem. I nic w tym dziwnego, bo publiczność ma rzadką okazję delektować się harmonią współbrzmień najdoskonalszego instrumentu, jakim jest głos ludzki i słuchać króla instrumentów – organów, tych w kazimierskiej farze zbudowanych przez Szymona Liliusza blisko 400 lat temu. Plonem współpracy Walewskiej i Grudnia jest nagranie we wnętrzach kazimierskiej Fary płyty CD

Małgorzata Walewska koncertowała w najbardziej prestiżowych operach i salach koncertowych świata, wśród jej partnerów scenicznych znaleźli się m.in.: Renato Bruson, Placido Domingo, Simon Estes, Edita Gruberova, Thomas Hampson, Dmitrij Hvorostovsky, Luis Lima, Luciano Pavarotti.

Robert Grudzień, dyrektor artystyczny festiwalu, znany muzyk, producent prestiżowych koncertów, spektakli i festiwali muzycznych, znany jest jako koncertujący organista. Od kilku lat czynnie udziela się jako pianista i klawesynista. Koncertuje obok najwybitniejszych artystów różnych dziedzin i specjalności. Występuje m.in. z: Teresą Żylis-Garą, Wiesławem Ochmanem, Markiem Torzewskim, Konstantym Andrzejem Kulką, a także z aktorami – Krzysztofem Kolbergerem, Jerzym Zelnikiem, Olgierdem Łukaszewiczem i in.

W sobotę, wspólnie z Małgorzatą Walewską będzie promował płytę, na której znajdują się m.in. utwory Albioniego, Jana z Lublina, Bacha, Schuberta, Francka i in. Tę wspaniałą muzykę usłyszymy także podczas koncertu.

Organizatorami "Letnich Wieczorów Muzycznych w Kazimierzu Dolnym” są – Kazimierski Ośrodek Kultury, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja AP, Fundacja im. Mikołaja z Radomia. Bilety do nabycia w Kazimierskim Ośrodku Kultury oraz na pół godziny przed koncertem przy wejściu do Fary.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna