Koncerty

Kazimierz Dolny: Wieczór z Affabre Concinui

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2010, 15:07

"Bolero” Ravela i "Zima” Vivaldiego w wersjach wokalnych zabrzmią w sobotę (31.07) w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym.

Czwarty koncert z tegorocznego wydania Letnich Wieczorów Muzycznych zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Za jego szczególną atrakcyjnością stoi zespół Affabre Concinui. To sekstet, który nie tylko znakomicie wykonuje a cappella utwory wokalne, ale także zjawiskowo wyśpiewuje kompozycje napisane na pojedyncze instrumenty, grupy instrumentów i orkiestrę symfoniczną.

W sobotnim koncercie poznaniacy najpierw zaprezentują motety. Zabrzmią religijne wielogłosowe utwory Wacława z Szamotuł, Hansa Leo Hasslera, Orlando di Lasso i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Druga część występu będzie składanką różnych utworów świeckich. Grupa Affabre Concinui zaśpiewa pieśni z okresu romantyzmu – "Przylecieli sokołowie” Stanisława Moniuszki oraz "An Sylvia” i "An die Laute” Franza Schuberta.

Publiczność usłyszy też w niecodziennych, wokalnych wersjach kompozycje instrumentalne – Arię na strunie G i Badinerie Johanna Sebastiana Bacha, Preludium e-moll i Preludium c-moll Fryderyka Chopina oraz koncert "Zima” z "Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Na koniec zabrzmi najbardziej popisowy numer w repertuarze Affabre Concinui – orkiestrowe "Bolero” Maurice'a Ravela w opracowaniu na sekstet wokalny, napisanym przez Jacka Sykulskiego, dyrygenta i szefa artystycznego Chóru Akademickiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dodatkową atrakcją tego Letniego Wieczoru Muzycznego będzie występ austriackiego organisty Petera Frisée.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.30.

Adres: ul. Zamkowa 6.

Bilety po 15 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna