Koncerty

Koncert Čači Vorba

Dodano: 23 marca 2016, 08:03
Autor: Damian Drabik

Fot. zdjęcie organizatora
Fot. zdjęcie organizatora

Dom Kultury LSM zaprasza na koncert żywiołowej muzyki cygańskiej, karpackiej i bałkańskiej najlepszego zespołu folkowego z Europy Wschodniej - Čači Vorba. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 29 marca o godz. 18.

Čači Vorba (czaczi worba) to jeden z najbardziej uhonorowanych za granicą polskich wykonawców ostatnich kilku lat, wyróżniony polskim „Folkowym Fonogramem Roku” oraz brytyjskim tytyłem „Songlines’ Top of the World Album”. Lubelska grupa specjalizuje się w akustycznej fuzji muzyki cygańskiej, karpackiej, bałkańskiej, jazzu oraz innych gatunków, wykonywanej na tradycyjnych akustycznych instrumentach. Zaskakują błyskotliwymi połączeniami w stylu „bałkańskiego twista”, czy „rumuńskiego rock’n’rolla”.

Maria Natanson jest „znakiem firmowym Čači Vorba”. Utalentowana wokalistka i wirtuoz skrzypiec, przez niektórych określana mianem «najbardziej rozpoznawalnego głosu polskiej sceny folkowej ostatnich kilku lat», jest współzałożycielką i solistką grupy Čači Vorba. Obok znajomości bogatego repertuaru pieśni tradycyjnych, Maria jest również autorką tekstów pieśni w języku romskim, zarejestrowanych ostatnio przez zespół na albumie Tajno Biav – Secret Marriage.

Czytaj więcej o: DK LSM koncert
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna