Koncerty

Koncert Berberys w Mandragorze

  Edytuj ten wpis
Autor: oa

Weekend w Mandragorze rozpocznie się klezmerskimi rytmami. W repertuarze piątkowego (15.10, godzina 20:30) koncertu pojawią się także bałkańskie piosenki.

Zespół zaprezentuje tradycyjnie dwie części Suity Bałkańskiej, Sunrise Sunset ze Skrzypka na dachu, czy Hava Nagila. Na koncercie zespołu Berberys pojawiają się również trudne do wykonania utwory. Wśród repertuaru, jaki zaprezentuje kapela klezmerska pojawi się m.in. Jovano Jovanke (Jasiu Jasieńku). Macedoński utwór poruszający tematykę miłosną. Piosenka opowiada o trudach wyczekiwania i tęsknocie.

Zespół Berberys powstał trzy lata temu. – Łączymy muzykę ze śpiewem w kilku językach. W naszym wykonaniu można posłuchać utworów po polsku, macedońsku, hebrajsku – mówi Zbigniew Smagowski, lider zespołu.

– W tym tygodniu zaśpiewa z nami Marta Butryn. To0 bardzo utalentowana wokalistka, śpiewająca bardzo ciepłym głosem. Kojarzona jest głównie z muzyka soulową. O instrumentalną stronę naszej muzyki zadbają: Marian Pędzisz (skrzypcach), Krzysztof Pachala (klarnet), Stanisław Błach (kontrabas) – mówi Zbigniew Smagowski, akoredeonista. W przyszłym tygodniu zespół wchodzi do studia nagrań. Na krążku znajdą się piosenki z piątkowych występów w Mandragorze.

Wstęp na koncert kosztuje 25 złotych. Rezerwacji miejsc należy dokonać w restauracji Mandragora na Starym Mieście w Lublinie..
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna