Koncerty

Koncert charytatywny na rzecz lubelskiego barda

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 marca 2012, 17:43
Autor: (aa)

Marcin Różycki (Bartłomiej Żurawski)
Marcin Różycki (Bartłomiej Żurawski)

Budka Suflera, Bracia, Lubelska Federacja Bardów i Zespół Marcina Różyckiego – te m.in. zespoły wystąpią w sobotę, 24.03, podczas koncertu charytatywnego w Radiu Lublin. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitacje lubelskiego poety i barda – Marcina Różyckiego.

Mężczyzna od ponad roku zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej. Obecnie leży w szpitalu.

– To poeta, który daje wiele od siebie – opowiada Agnieszka Czyżewska-Jacquemet, dziennikarka Radia Lublin, współautorka reportażu poświęconego Marcinowi Różyckiemu.

– Potrafi bardzo szczerze i boleśnie opowiadać o życiu. W tym, co robi jest bardzo prawdziwy, nikogo nie oszukuje. Utrzymuje się tylko ze sztuki. Uważa, że jest poetą i z tej poezji lepiej czy gorzej będzie żył.

Marcin Różyczki przez kilka lat był członkiem Lubelskiej Federacji Bardów, z którą nagrał trzy płyty. Po kilkunastu latach występowania na scenie wydał pierwszą solową płytę "Erotyk zza kiosku”. Jest też autorem tomiku wierszy "Iluzjonista” i zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki.

Podczas sobotniego koncertu wystąpią również Londyn, Orkiestra św. Mikołaja, zespół Bracia. Zagrają również artyści z 'Krainy Łagodności': Katka Kotecka, Bazia Szot, Jacek Kadis, Dzidka Muzolf, Magda Turowska, Monika Parczyńska.

Koncert, którego organizatorem jest Budka Suflera Production i Stowarzyszenie Przyjaciół Radia Lublin rozpocznie się o godz. 18.

Bilety w cenach 30, 50 i 100 zł są do nabycia w sklepie muzycznym Nr 1 na Księżycu przy ul. Okopowej 5 w Lublinie. W dniu koncertu wejściówki będzie można nabyć także w Radiu Lublin.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna