Koncerty

Koncert fortepianowy w Filharmonii Lubelskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 września 2010, 13:57
Autor: Kmo

W piątek (17 września) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert w ramach festiwalu Caper Lublinensis 2010.

Z recitalem fortepianowym wystąpi Dina Yoffe. W programie: D. Scarlatti – 4 Sonaty, R Schumann – Kreisleriana, F. Chopin – Nokturn F-dur op. 15 nr 1 oraz Sonata h-moll op. 58.

Dina Yoffe pochodzi z Łotwy. Jest pianistką, która koncertuje dziś na całym świecie, zasiada w jury wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, jest laureatka prestiżowych konkursów muzycznych. Prowadzi wiele kursów mistrzowskich, jest też profesorem w Międzynarodowej Akademii im. Antona Rubinsteina w Niemczech.

Współpracowała z wybitnymi orkiestrami pod batutą światowej sławy dyrygentów, jak: Israel Philharmonic Orchestra z Zubinem Mehtą, NHK Symphony Orchestre z Nevillem Marrinerem, Moskiewską Orkiestrą Filharmoniczną pod dyrekcją Valery'ego Gergieva i Dmitrija Kitajenko.

Dina Yoffe jest również aktywną kameralistką, grającą z wieloma słynnymi muzykami, jak: Gidon Kremer, Yuri Bashmet, Vadim Repin, Michael Vaiman, Mario Brunello. Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna