Koncerty

Koncert: Global Shtetl Band

Dodano: 25 maja 2016, 07:52
Autor: Damian Drabik

fot. plakat wydarzenia
fot. plakat wydarzenia

Restauracja Hades-Szeroka (ul. Grodzka 21) zaprasza na wyjątkowy koncert polsko-niemieckiego tria Global Shtetl Band. Występ odbędzie się w sobotę, 28 maja o godz. 19.

W skład grupy wchodzą: Bartłomiej Stańczyk (znany m.in. z folkowo-klezmerskiej lubelskiej formacji Się Gra), Daniel Piccon i Markus Millan Müller (autor tekstów, badacz kultury jidysz). Global Shtetl Band to unikatowa podróż przez muzykę Ameryki Łacińskiej, Europy Wschodniej i muzyki klezmerskiej jednocześnie. W swojej twórczości trio nawiązuje do zapoczątkowanej w latach 30-tych mody łączenia latynoskich rytmów z tekstami w języku jidysz.

Właśnie piosenki Żydów z Ameryki Południowej stały się dla Müllera inspiracją do pisania własnych tekstów. Global Shtetl Band z odwagą, wirtuozerią i wdziękiem przekształca tę tradycję w muzykę nowego, zglobalizowanego milenium. Wykonują swoją unikatową fuzję jako trio, ale dzięki dużemu ładunkowi emocji, udzielającemu się szybko słuchaczom tanecznemu transowi oraz porywającemu wykonaniu brzmią jak cała orkiestra mambo (z chórami włącznie) - przekonują organizatorzy.

Bilety na koncert kosztują 25 zł.

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna