Koncerty

Koncert jubileuszowy "Słowików Lubelskich"

Dodano: 14 czerwca 2016, 14:06
Autor: Damian Drabik

fot. plakat wydarzenia
fot. plakat wydarzenia

Trwają obchody 30-lecia istnienia Chóru Chłopięcego "Słowiki Lubelskie". Kolejne wydarzenie związane ze świętowaniem jubileuszu odbędzie się w sobotę, 18 czerwca w Filharmonii Lubelskiej. O godz. 17 rozpocznie się koncert "Słowików Lubelskich".

W czasie koncertu Współczesnej Muzyki Chóralnej dyrygować będzie Irena Sołtan-Wąsik, a asystować będzie Piotr Czyryk. Na fortepianie zagra Dymitr Harelau. W programie koncertu m.in. Michał Malec "Pieśń o mieście Lublinie" do słów Józefa Czechowicza, Tadeusz Paciorkiewicz "Ave Regina caelorum" i Józef Świder "Modlitwa do Bogarodzicy" do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W czasie koncertu wystąpi również Męski Zespół Wokalny "Kairos"

Chór Chłopięcy „Słowiki Lubelskie” rozpoczął swoją działalność w 1986 roku z inicjatywy Bronisława Leszka Mikity. W szeregach chóru w ciągu 30 lat działalności artystycznej śpiewało ponad 500 młodych chłopców z różnych szkół Lublina i okolic. Dla wielu z nich przygoda z chórem trwała ok. 10-12 lat, począwszy od II klasy szkoły podstawowej aż po maturę czy nawet studia. Doświadczenie wielogłosowego śpiewu, odkrywanie piękna i harmonii różnorodnej muzyki rodziło w wielu z nich pragnienie kształcenia się w kierunku muzycznym. Dla wszystkich zaś było okazją do uczenia się współodpowiedzialności, pracy w grupie, dyscypliny i szeroko pojętej wrażliwości - piszą organizatorzy.

Wstęp na koncert jest wolny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna