Koncerty

Koncert Muzyki Filmowej w Centrum Spotkania Kultur

Dodano: 1 listopada 2016, 15:20
Autor: Damian Drabik

fot. materiały CSK
fot. materiały CSK

Najwybitniejsze kompozycje z polskich filmów i seriali będzie można usłyszeć na żywo 8 listopada w Centrum Spotkania Kultur w ramach realizowanego przez Telewizję Polską koncertu muzyki filmowej Andrzeja Korzyńskiego.

Liczący 76 lat Korzyński jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów myzki filmowej. ego talent doceniali wybitni polscy reżyserzy jak Andrzej Wajda, Andrzej Żuławski, Janusz Morgenstern czy Janusz Nasfeter. Podczas koncertu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod kierownictwem Filipa Siejki i Macieja Pawłowskiego usłyszymy motywy muzyczne z wielu popularnych filmów i seriali, m.in. „W pustyni i puszczy”, „Brzezina”, „Człowiek z Marmuru”, „Człowiek z Żelaza”, „Szamanka”, „Panna Nikt”, „Janka”, „Akademia Pana Kleksa”, „Tygrysy Europy” czy „Zaginiona”.

Maciej Pawłowski – kompozytor, dyrygent, aranżer, producent muzyczny i pedagog, Jest autorem muzyki oraz kierownikiem muzycznym licznych musicali Teatru Roma w Warszawie, m.in. Les Misérables, Upiór w operze, Akademia pana Kleksa, Taniec Wampirów, Koty, Grease, Miss Saigon.

Koncert przybliży niezwykłą historię kompozytora od lat 60., jego współpracę z czołowymi wykonawcami polskiej estrady, pracę kompozytorską dla wybitnych polskich i zagranicznych reżyserów oraz równoległe działania na polu elektronicznego eksperymentu.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 30-40 zł dostępne w kasie CSK i na stronie eventim.pl. Koncert o godz. 19.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna