Koncerty

Koncert "Odkrywamy zapomniane - Ludomir Michał Rogowski"

Dodano: 4 maja 2017, 15:45
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Muzyczna podróż w czasie". W czwartek, 11 maja o godz. 19 będzie miało miejsce wydarzenie pt. "Odkrywamy zapomniane - Ludomir Michał Rogowski".

- Michał Rogowski przyszedł na świat w Lublinie, w domu położonym tuż za Bramą Krakowską. Wiele lat swojego życia spędził poza granicami Polski, gdzie się kształcił, a później pracował jako kompozytor i dyrygent. W  jego twórczości odnajdziemy obrazy symfoniczne, muzykę sceniczną, oratoryjną a także kameralną muzykę wokalno-instrumentalną. Tej ostatniej będzie poświęcony czwartkowy koncert - opowiadają organizatorzy.

Wystąpią: Urszula Świerczyńska i Dorota Całek. Świerczynska jest rodowitą lublinianką. Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Dorota Całek urodziła się w Warszawie i jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie prof. Haliny Słonickiej.

Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentowane są dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. Kuratorem cyklu jest Magdalena Żelazko.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna