Koncerty

Koncert P.K.P. Trio w Centrum Kultury

Dodano: 8 marca 2016, 21:41
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W piątek, 11 marca o godz. 20 w piwnicach CK odbędzie się koncert zespołu P.K.P. Wydarzenie stanowi gratkę dla fanów dobrej niszowej muzyki.

P.K.P. Trio to zespół składający się z trzech artystów, którzy doskonale potrafią łączyć różne muzyczne gatunki. Sekcja rytmiczna o punkowych korzeniach daje mocną podstawę dla żywiołowej improwizacji saksofonu. Brzmienia grupy utrzymane są na granicy noise’u, lecz nie pozbawione melodii. Czas na złapanie oddechu zajmują dźwięki przypominające nasłuchiwanie odgłosów z kosmosu. Warstwa tworzona przez instrumentarium tradycyjnego trio jazzowego wzbogacana jest ponadto o elektronikę i niekonwencjonalne źródła dźwięku.

W skład zespołu wchodzą: Piotr „Łycha” Łyszkiewicz – saksofonista. Występował z awangardowym multiinstrumentalistą Ove Volquartzem. Uczestniczył w nagraniu drugiej płyty nominowanego do nagrody ''Paszporty Polityki 2011'' zespołu Ballady i Romanse; Piotr Gwadera – perkusista. Kompozytor muzyki filmowej oraz animator łódzkiej sceny muzycznej. Brał udział w wielu projektach muzycznych z pogranicza jazzu, rocka i muzyki eksperymentalnej. Występował na najważniejszych festiwalach polskich (Opener Festiwal, Off Festiwal) i zagranicznych (SXSW,US; Afisha Picnic,Rosja; Indie Week, Kanada); Karol Gadzałło – kontrabasista. Na stałe związany z zespołem Miąższ. Występował z Pogodno, Jerzym Mazollem, Słomą oraz Jackiem Bieleńskim.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna