Koncerty

Koncert "Pieśni naszych sąsiadów" na Wirydarzu CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2014, 12:06

W niedzielę (10 sierpnia) o godz. 21.00 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się koncert "Kryjówka: pieśni naszych sąsiadów.

W trakcie koncertu zostaną zaprezentowane pieśni i melodie przypominające o wielokulturowym sąsiedztwie polsko-żydowskim i wielopłaszczyznowym przenikaniu się tradycji obu narodów, także na polu muzyki.

Wykonawcami będą artyści z zespołu neTTheatre - Paweł Passini (klarnet, instrumenty klawiszowe, syntezatory), Daniel Moński (instrumenty perkusyjne), Beata Passini (wokal), Joanna Kaczmarek (skrzypce) oraz Łukasz Walewski (trąbka) z Centre of Performing Arts MITOS z Cypru.

To wydarzenie jest częścią europejskiego projektu teatralnego "Songs of My Neighbours” realizowanego przez trzy zespoły artystyczne - z Polski, Cypru i Włoch. W ramach projektu neTTheatre zrealizuje spektakl pod tytułem "Kryjówka”, bazujący na historii Ireny Solskiej.

Ta wybitna aktorka okresu Młodej Polski w czasie II wojny światowej uratowała przed zagładą wiele osób żydowskiego pochodzenia. Jedną z ocalonych przez nią jest Apolonia Starzec, ciotka reżysera Pawła Passiniego. (KMO)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: passini neTTheatre ck mitos
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna