Koncerty

Koncert "Raz, dwa, trzy" w Filharmonii Lubelskiej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 listopada 2011, 14:44

fot. Dorota Awiorko
fot. Dorota Awiorko

W niedzielę (13 listopada) o godz. 18.00 w Sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej wystąpi zespół "Raz, dwa, trzy”.

Grupa powstała w 1990 roku, założona przez Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. Już w następnym roku wychodzi jej debiutancka płyta pt. "Jestem Polakiem”, a w 1992 roku kolejna, zatytułowana "To ja”. Później w odstępie dwóch lat albumy "Cztery” i "Sufit”.

Wkrótce wyszły kolejne płyty, a w 2002 roku ukazał się album zatytułowany "Czy te oczy mogą kłamać”, który zawiera piosenki zarejestrowane podczas koncertu w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. Znalazły się w nim piosenki Agnieszki Osieckiej w interpretacji zespołu i okazały się hitem.

Grupa nagrała kolejną płytę w oparciu o klasykę polskiej piosenki – to był album zatytułowany "Młynarski”. W ubiegłym roku wydany siódmy album pt. "SkąDokąd” uzyskała status platynowej płyty.

Mimo upływu lat grupa nie tylko nagrywa wciąż nowe płyty, lecz także zaskakuje ciekawą interpretacja utworów "starych”, a te w ich wykonaniu okazują się przebojami. Tak właśnie było z piosenkami Osieckiej czy Młynarskiego. Wyróżnieni m.in. Fryderykiem, nagrodami Zespół Roku, Płyta Roku, czy Fenomen Roku, by użyć słów Młynarskiego "robią swoje”.


Nie oglądają się na tzw. trendy, nie grają pod publiczkę i o tym, że wybrali właściwą drogę świadczą pełne sale koncertowe i status wydanych albumów. Śpiewają o sprawach ważnych dla każdego odbiorcy – o miłości i zdradzie, samotności, przyjaźni. Wychodząc z ich koncertu nucimy "Oczy tej małej” czy "Jutro możemy być szczęśliwi”, lub "Trudno nie wierzyć w nic”

Ich piosenki mają słowa i treść, które trafiają do każdego – są poetyckie, opowiadają o czymś, są niebanalne, przemawiają do naszych emocji, są bardzo osobiste.
Na koncercie w niedzielę wystąpi grupa w składzie: Adam Nowak, Grzegorz Szwałek, Jacek Olejarz, Jarosław Treliński, Mirosław Kowalik.

Sprzedaż biletów w cenie 60 zł, 70 zł, 80 zł, 90 zł, w kasie Agencji Koncertowej N'n'N, (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5), tel. 81 53 15 110, 665 285 099, 661 855 690.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna