Koncerty

Koncert Sax-Piano Duo w DDK Węglin

Dodano: 7 czerwca 2016, 15:16
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Przed nami kolejna "Muzyczna podróż w czasie" w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin. W czwartek, 9 czerwca o godz. 19 organizatorzy zapraszają na spotkanie z muzyką współczesną. Wystąpi Sax-Piano Duo.

Zespół SAX-PIANO DUO tworzą muzycy, którzy poznali się w Lublinie. Postanowili połączyć swoje doświadczenie solistyczno-kameralne oraz pasję wspólnego muzykowania. Koncertowali w wielu miastach w Polsce oraz za granicą. Współpracują z wieloma instytucjami kultury oraz prowadzą działalność pedagogiczną. Szczególną rolę w działalności duetu pełni muzyka nowa i awangardowa.

- Po pełnej emocjonalności epoce romantyzmu, twórcy zaczęli poszukiwać nowych środków wyrazu. Ukształtowany ponad sto lat wcześniej system dur – moll stał się zasadniczym ograniczeniem. Austriacki kompozytor Arnold Schönberg, świadomie zburzył strukturę tonalną dając początek muzyce dodekafonicznej, czyli opartej na skali dwunastodźwiękowej. Jego uczniowie i następcy rozwinęli tę koncepcję - piszą o epoce organiatorzy.

Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w DDK „Węglin”, w którym prezentowane są dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna