Koncerty

Sekta Denta w Domu Złotnika

Dodano: 13 września 2016, 20:29
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W piątek, 16 września o godz. 20.30 w pubie Dom Złotnika (ul. Złota 4) odbędzie się koncert zespołu Sekta Denta. Będzie to ostatnie już w tym sezonie muzyczne spotkanie w ramach cyklu "Jazz u Złotnika".

Sekta Denta to założona w 2008 roku grupa. Nazwa zespołu wywodzi się od fikcyjnej postaci Harveya Denta, człowieka o dwóch twarzach znanego z serii komiksów o przygodach Batmana. Odzwierciedla ona dwuznaczną muzyczną osobowości zespołu balansującą pomiędzy szaleństwem, a wyrafinowanym spokojem ducha, z przewagą tego pierwszego. W skrócie styl grupy można sklasyfikować jako Prog-Jazz-Me(n)tal. Zespół tworzy unikalne brzmienie, które cechuje eklektyzm gatunkowy, wysoka dynamika kompozycji i zaskakiwanie słuchacza różnorodną formą muzyczną.

Podczas występu w Domu Złotnika Sekta Denta przedpremierowo zaprezentuje materiał z nadchodzącego albumu. - Specjalnie na tą okoliczność zza granic naszego kraju "zmaterializuje się" saksofonista kapeli- Tadek Cieślak - przekonują organizatorzy.

Przed koncertem Sekty Denta wystąpi Jan Michalec, trębacz, improwizator, muzyk sesyjny, który zaprezentuje komputerowe brzmienia synthowe inspirowane muzyką artystów takich jak Nils Petter Molvaer, Brian Eno, Erik Truffaz.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna