Koncerty

Koncert w DDK Węglin: Dokalski / Cieślak / Steinbrich / Miarczyński

Dodano: 9 kwietnia 2016, 10:07
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W sobotę, 9 kwietnia o godz. 19 w DDK Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert czterech artystów - Dokalski / Cieslak / Steinbrich / Miarczyński. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Peryferia.

Czterech muzyków, różne doświadczenia, odrębne projekty. Wszystkich panów łączy jednak zamiłowanie do improwizacji. W ramach koncertu w DDK Węglin zagrają razem utwory napisane przez Olgierda Dokalskiego.

- Stylistycznie materiał odwołuje się do muzyki korzeni, zahacza o polski folk i amerykański bagienny blues z południa. Dzięki muzykom z Lublina i Ośrodkowi „Rozdroża” będzie okazja odkurzyć te kawałki i ukształtować na ich bazie materiał dla improwizowanego koncertu - pisze artysta.

Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Peryferia” prezentującym działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i kuratorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, dyrektor DDK „Węglin”.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Czytaj więcej o: DDK Węglin koncert Peryferia
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna