Koncerty

Koncertowa majówka na Starym Mieście

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 maja 2010, 14:17

Bajm, Budka Suflera, Federacja, Orkiestra św. Mikołaja i inne grupy dadzą w Lublinie niebiletowane koncerty w długi weekend (1–3.05).

Najlepsze i najpopularniejsze lubelskie zespoły wystąpią w cyklu koncertów "Lublin 2016 – Europejska Stolica Kultury – Kandydat”, mającym promować idee ESK wśród mieszkańców Koziego Grodu.

Rok 2010 to dla Lublina czas szczególny. Do końca roku panel ekspertów zdecyduje, jakie polskie miasta znajdą się w finale konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, w którym bierze udział stolica naszego województwa.

Jednym z ważniejszych elementów działań podejmowanych przez Urząd Miasta Lublin w ramach starań o tytuł będzie majowy cykl koncertów. To pierwsza tak bogata prezentacja lubelskiej sceny muzycznej.

W sobotę na placu Po Farze zaprezentują się Orkiestra św. Mikołaja, Marcin Różycki z zespołem, Marek Dyjak z zespołem i Federacja. W niedzielę na placu Zamkowym zagrają Bremmen, Londyn, Teksasy i Budka Suflera. W poniedziałek na placu Zamkowym wystąpią Backbeat, Bracia i Bajm. Początek koncertów o godz. 18.

W niedzielę i poniedziałek równolegle do koncertów plenerowych będą się odbywać w Teatrze Andersena występy pod hasłem "Lubelska Scena Off”. Pierwszego dnia zagrają Sushkin Sex Machine Band, Plug & Play i Naczynia. Drugiego dnia – Na Tak, Komische Pilze i Dwootho.

Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny.

Program

1 maja, plac Po Farze
18.00: Orkiestra św. Mikołaja
19.00: Marcin Różycki z zespołem
20.00: Marek Dyjak z zespołem
21.00: Federacja

2 maja, plac Zamkowy
18.00: Bremmen
18.45: Londyn
19.30: Teksasy
20.15: Budka Suflera

3 maja, plac Zamkowy
18.00: Backbeat
19.00: Bracia
20.15: Bajm

2–3 maja, 18.00, Teatr Andersena: Lubelska Scena Off
2 maja: Sushkin & Sex Machine Band, Plug & Play, Naczynia
3 maja: Komische Pilze, Dwootho, Na Tak
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna