Koncerty

Kryminalne piosenki z Gdańska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 grudnia 2009, 07:19

Gdańskie Towary Zastępcze wykonają w piątek (4.12) w Przestrzeni Działań Twórczych "Tektura” numery z nowego longa "Dolne Miasto OST”.

W skład grupy wchodzą Piotr Czerski, Sławek Draczyński, Borys Kossakowski, Jarek Marciszewski, Michał Piotrowski i Jakub Świątek.

Ma ona na koncie dwa albumy. Jak opisuje organizator koncertu, pierwszy longplay kapeli "Ciche dni”, wydany w 2006 roku, "był konsekwentną realizacją idei eksploatowania specyficznej poetyckiej konwencji. Różnorodnej gatunkowo, ale jednostajnie melancholijnej muzyce towarzyszyły depresyjne teksty, dotyczące wyłącznie uczuć w stadiach terminalnych i wykorzystujące wyświechtane od nadużywania rekwizyty”.

Nowy, tegoroczny album "Dolne Miasto OST”, to wedle organizatora "zabawa konwencją posunięta jeszcze dalej: klasyczna historia rodem z kryminałów noir staje się podbudową pod kolejne warstwy fabularne: to, co wymyślone, staje się niby-prawdziwe; to, co niby-prawdziwe okazuje się istnieć w świecie realnym; to, co istnieje w świecie realnym prowadzi wprost do tego, co wymyślone".

Dalej organizator opisuje: "W »Dolnym Mieście« Philip Marlowe spotyka Sławomira Borewicza, a po wnikliwym śledztwie udaje im się ustalić, że najprawdopodobniej są jedynie postaciami z telewizyjnego serialu, oglądanego przez bohaterów telewizyjnego serialu »Lost«”.

Początek piątkowego występu o godz. 20. Adres: ul. Wieniawska 15A.

Wstęp za 10 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna