Koncerty

KSU zakończy jubileuszowe tournee w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lutego 2009, 13:29

Protest songi społeczno-polityczne i piosenki afirmujące indywidualizm popłyną w niedzielę (01.02) ze sceny klubu Graffiti.

Grupa KSU walczy od 1978 roku. Kiedyś występowała w swoich piosenkach przeciwko praniu mózgów w wojsku, wykpiwała "ludzi bez twarzy” zawsze gotowych do ukłonów, przestrzegała przed narkotykami i alkoholem. Równolegle propagowała indywidualizm i opiewała swoje rodzinne Bieszczady, uchodzące za symbol wolności.

W III Rzeczypospolitej Siczka i S-ka dalej robią swoje. Nie przymykają oczu na wypaczenia nowego ustroju, nie przyłączają się do chóru publicystów rozentuzjazmowanych bogaceniem się części Polaków.

W jednym z nowych protest songów "Kto Cię obroni Polsko” wokalista KSU rozlicza polityków Trzeciej RP: "Wyssali z wielu życie/ Zabrali godność nam/ Stworzyli kraj żebraków/ Twierdząc, że wszystko gra”.

Zagrożenie widzi także w paramilitarnych chuligańskich ugrupowaniach. W kawałku "Nasze słowa” Siczka śpiewa: "Nie dopatruj się tego, czego nie ma/ kiedy stres zamieniasz na chaos”.

W latach 80. teksty Siczki były głosem młodego pokolenia, nie godzącego się na peerelowskie standardy. Teraz są po prostu głosem prawdy, w który wsłuchują się i młodzi, i starsi miłośnicy rocka.

Jednym i drugim polecamy niedzielny koncert. Będzie to ostatni punkt wielomiesięcznego tournee na 30-lecie zespołu.

Start o 20. Bilety - w przedsprzedaży po 25 zł, w dniu koncertu po 30 zł - do kupienia w klubie, ul. Piłsudskiego 13.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna