Koncerty

Kto jeszcze wystąpi na Chmielakach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2014, 07:30
Autor: (bar)

Organizatorzy imprezy po Patrycji Markowskiej i zespole Zakopower przedstawili kolejnych artystów, którzy wystąpią na ich święcie. Tym razem to poznański zespół Kolberg Fortuny oraz wywodząca się z Chełma coraz bardziej popularna formacja Chłopcy Kontra Basia.

Maciej Fortuna to znany poznański trębacz, który na nowo zaaranżował pieśni spisane przez Oskara Kolberga. Poza tradycyjnym instrumentarium (okaryna, bandura) w nowych aranżach usłyszymy sporo elektroniki. Kolberg Fortuny wystąpi w niedzielę 24 sierpnia o godz. 16.

Chłopcy Kontra Basia to minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach. Formacja ma już na swoim koncie debiutancką płytę zatytułowaną "Oj tak”. W Krasnymstawie zaprezentuje się w piątek 22 sierpnia o godz. 19.

Barbara Derlak, wokalistka zespołu, jest rodowitą chełmianką, a jej mąż Tomasz Waldowski w Chełmie ukończył szkołę muzyczną. Razem z nimi występuje Marcin Nenko z Krakowa. Za swoją debiutancką płytę zespół był w tym roku nominowany do nagrody Fryderyka.

Tegoroczne "Chmielaki” wyznaczono w dniach od 22 do 24 sierpnia. Organizatorom zależy na poziomie imprezy wyróżnionej w ubiegłym roku tytułem najlepszego produktu turystycznego w kraju.

W przeciwieństwie do dotychczasowej praktyki tym razem koncerty nie będą biletowane. Wszystkie występy gwiazd mają się odbywać na scenie rozstawionej w otwartej przestrzeni Rynku Miejskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: muzyka Chmielaki
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna