Koncerty

Lekcja nr 5: Rafał Urbacki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2013, 12:03

W niedzielę, 21 lipca, o godzinie 17 w parku przed Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się kolejna otwarta lekcja z rezydentem Maat Festivalu Rafałem Urbackim.

"Lekcja 5” będzie szczególna: zaadresowana została przez tancerza m.in. do grupy ludzi LGBT oraz QUEER z Lublina. Urbacki precyzuje: "Lekcja ruchu – lekcja równości. Dla początkujących. Chciałbym zadedykować tę lekcję mieszkańcom Lublina, aby za pomocą ciała w ruchu podyskutować o kwestiach LGBT i QUEER. To będzie krótki coaching na temat tożsamości ciała. Zamiast terapii i stygmatyzacji – krótki coaching o tożsamości ciała. Lekcja tańca zamiast parady. Zapraszam wszystkich”.

Aby wziąć udział w lekcji, trzeba zapisać się na listę uczestników zapisy maat@gmail.com
Rafał Urbacki to reżyser i tancerz młodego pokolenia zajmujący się w swoich pracach tematami wykluczenia, wyobcowania, przekraczania szeroko rozumianych barier.

Jednym z tematów, jakie podejmie Urbacki w swojej pracy podczas rezydencji w Lublinie, będzie temat bezdomności. A w poniedziałek, również o godzinie 17 w kawiarnii "Kap, kap ceffe” (ul. Narutowicza 33) zaplanowano spotkanie z cyklu rozmów z rezydentami "maat festival – border line 2013”, podczas którego kurator programu Tomasz Bazan będzie rozmawiał z Rafałem Urbackim o tańcu, ciele, tym co jest, a co nie jest tańcem oraz jaka jest kondycja polskiego tańca współczesnego w Polsce. Kmo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna