Koncerty

Les Tisseuses d'étoiles w Czarnym Tulipanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2012, 15:37

Les Tisseuses d'étoiles (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Les Tisseuses d\'étoiles (MATERIAŁY ORGANIZATORA)

W sobotę, 9 czerwca, w Czarnym Tulipanie na lubelskim Starym Mieście niezwykły koncert. Na scenie pojawią się Les Tisseuses d'étoiles (franc. Malarki Gwiazd), czyli Lydie Kotlinski, Evelyne Barberino i Deborah Bookbinder. Usłyszymy pieśni afrykańskie, gospel i spirituals.

Kilka lat temu żeńskie trio wokalne postawiło przed sobą nie lada wyzwanie: w obrazowy sposób pokazać narodziny i dzieje gospel, muzyki nierozerwalnie związanej z historią niewolnictwa. Tak powstał ich sztandarowy numer, czyli spektakl wokalno-teatralny "Le chant de Dahnani”, który spotkał się z gromkim aplauzem na terenie całej Francji.

W sobotę Malarki Gwiazd wystąpią w Lublinie. Usłyszymy tradycyjne pieśni z Malii i Ghany, utwory gospel z USA i RPA i kilka kompozycji własnych. Tak bogaty repertuar pozwoli zaprezentować lubelskiej publiczności niezwykłe możliwości wokalne wszystkich trzech pań.

Francuzki zabiorą nas w historyczną podróż od Afryki po Amerykę Północną po Stany Zjednoczone. Będzie to opowieść, w której pojawią się pytania o wolność, miłość i wiarę.

Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 20 w restauracji Czarny Tulipan (ul. Grodzka 1) w Lublinie. Bilety w cenie 20 (normalny) i 15 (ulgowy) zł do kupienia na miejscu. (AM)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna