Koncerty

Lubelski finał Emergenza Festival w Chatce Żaka

Dodano: 12 czerwca 2016, 20:58
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Trwa 5. Polska Edycja Emergenza Festival, czyli największego na świecie festiwalu dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych. W sobotę, 18 czerwca o godz. 19 w Chatce Żaka odbędzie się lokalny finał imprezy. Zwycięski zespół będzie walczył o wyjazd do Niemiec w finale krajowym.

W czasie koncertu finałowego w Lublinie zmierzą się zespoły: Isilgate, Highlow, Phedora i Hoax of Upsala. Jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Hanza, który zajął 3 miejsce w finałach ogólnopolskich Emergenza Festival w sezonie 2013/2014.

Pierwszy na świecie Emergenza Festival odbył się w 1992 roku. W ciągu następnych dziesięciu lat w wyniku działania Emergenzy nagrano 54 albumy muzyczne. Dziś to największy tego typu festiwal na świecie. Od pięciu lat eliminacje do EF odbywają się również w Polsce. Zespoły mierzą się w tym roku ze sobą na terenie kraju w 10 miastach, 15 klubach, przy udziale 150 zespołów i grają dla ponad 5000 fanów.

Zwycięzcy poszczególnych krajowych eliminacji spotkają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2016) skąd Finalista pojedzie w trasę po całej Europie. Polski finał ogólnokrajowy odbędzie się 24 czerwca w Warszawie.

Bilety na wydarzenie kosztują 25 zł (dostępne u zespołów) i 30 zł (w dniu koncertu).

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna