Koncerty

"Lublin dla Przemka" i inne koncerty na Moście Kultury

Dodano: 13 lipca 2016, 15:10
Autor: Damian Drabik

fot. Bartek Wójtowicz / facebook wydarzenia
fot. Bartek Wójtowicz / facebook wydarzenia

Most im. Mariana Lutosławskiego (ul. Zamojska) w każdy wakacyjny weekend zamienia się w Most Kultury. W tym tygodniu już od czwartku odbywać się będą na nim koncerty, zabawy i warsztaty.

Startujemy w czwartek, 14 lipca. O godz. 15 odbędą się warsztaty fotograficzne. Dwie godziny później Rafał Maj i Irek Martyniuk poprowadzą warsztaty grania na instrumentach brazylijskich - "Samba na Moście". Na godz. 20 zaplanowano poczwórny koncert. Wystąpią zespoły: Back At North, Workplace, Dry Time i No Reason Why.

O godz. 19 w piątek rozpoczną się warsztaty poświęcone fotografii koncertowej prowadzone przez Lubelską Szkołę Fotografii. Z kolei o godz. 20 zespoły Sex Machine Band i Lolo Ferari rozgrzeją zebraną na Moście publiczność swoją energetyczną muzyką. Sex Machine Band to koncertowa petarda z naoliwioną sekcją rytmiczną i dętą, doprawiona oryginalnym stylem gitarzysty oraz surowym wokalem. Z kolei Lolo Ferari to polski zespół muzyczny grający muzykę w stylu funky-rap. Grupa działa aktywnie na rynku muzycznym, grając energetyczne koncerty pełne humoru.

Wiele będzie się działo również w sobotę. Już o godz. 11 wystartują zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku od 5 do 14 lat, prowadzone przez Grzegorza Zawistowskiego. Warsztaty kulinarne mEATing, których motywem przewodnim będą produkty mięsne, rozpoczną się o godz. 13. Na 19 zaplanowano drugą odsłonę warsztatów fotografii koncertowej. Tradycyjnie dzień skończy się koncertem. O godz. 20 wystąpi zespół RETROprojekt inspirujący się muzyką lat 20./30. XX wieku. Recital muzyczny poświęcony głównie legendarnym artystkom światowej sławy z okresu międzywojnia – Marlene Dietrich oraz Edith Piaf. Muzycy wykonują również najpiękniejsze polskie tanga i walce z repertuaru Hanki Ordonówny czy Mieczysława Fogga.

Na niedzielę zaplanowano koncert charytatywny - "Lublin Dla Przemka". Dochód z imprezy jest przeznaczony w całości dla Przemka Barańskiego, który od 10 lat walczy ze stwardnieniem rozsianym. Wystąpią: Aga Ozon z zespołem (wokalistka oraz multiinstrumentalistka, studentka jazzu i muzyki estradowej w Katowicach), Wera Kidżeski (wiolonczelistka i wokalistka, eksperymentatorka. Fanka muzyki improwizowanej), Wera Kruk i Przyjaciele (skład duetu Wera i Kruk poszerzony o gitarę elektryczną i perkusję. Zespół coveruje stare dobre rockowe kawałki przedziału lat 80. i 90.) oraz Freenology (lubelskie trio powstałe w 2014 roku. Ich styl – od początku trudny do zaklasyfikowania – z czasem jeszcze bardziej oddalił się od powszechnie uznawanych gatunków muzycznych).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Most Kultury koncert warsztaty
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna