Koncerty

"Lublin Sounds Good". Powstanie album DVD z fragmentami koncertów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 września 2014, 15:00

Startuje projekt "Lublin Sounds Good, w ramach którego powstanie dwupłytowy album DVD z fragmentami koncertów zarejestrowanych w Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka. Premiera planowana jest przed świętami Bożego Narodzenia.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ukazanie możliwości nowo otwartego Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS. To także próba ukazania Lublina jako miasta inspiracji z bogatą ofertą kulturalną i technicznym zapleczem.

- W naszym mieście powstaje coraz więcej projektów muzycznych na dobrym poziomie. Brakowało jednak platformy, na której można by je zaprezentować w ciekawej formie - mówi Tomasz Klisz, pomysłodawca i koordynator projektu.

Do udziału w projekcie zaproszono zespoły i solistów reprezentujących różne gatunki i style muzyczne, począwszy od muzyki tradycyjnej, poważnej i ekperymentalnej poprzez jazz, blues i szeroko pojęty rock i folk, aż do muzyki reggae, dub i hip-hop. Na dwupłytowym albumie DVD znajdą się fragmenty koncertów, które do tej pory zostały zarejestrowane w Chatce Żaka, a także trzech, które odbędą się 27 września. Na scenie wystąpią wtedy kolejno: Cząstki Elementarne (godz. 17), Mohipisian (19) i Chonabibe (21). Wstęp jest bezpłatny na podstawie zaproszeń, które będą rozdawane na facebookowych profilach projektu Lublin Sounds Good
oraz poszczególnych zespołów.

Ostateczny skład muzyków, którzy wezmą udział projekcie nie jest jeszcze znany i zależy m. in. od efektów rozmów w sprawie praw autorskich. Trwają starania, by na albumie znalazły się fragmenty występów amerykańskiego bluesmana Carlosa Johnsona, czy jamajskiej kapeli reggae Pentateuch, którzy w ubiegłym roku występowali podczas imprez organizowanych w Chatce Żaka.

- Chcemy w ten sposób pokazać, że lubelscy artyści bez kompleksów mogą stanąć na jednej scenie z artystami światowego formatu i być dla nich równorzędnymi partnerami - wyjaśnia Tomasz Klisz.

Projekt Lublin Sounds Good jest realizowany przez Fundację Absolwentów UMCS przy pomocy finansowej miasta Lublin i w porozumieniu z Akademickim Centrum Kultury Chatka Żaka.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna