Koncerty

Lukas Geniuąas zagra w Filharmonii

  Edytuj ten wpis

Lukas Geniuąas
Lukas Geniuąas

W niedzielę (13 października) w Collegium Maius UM (ul. Jaczewskiego 4) odbędzie się nadzwyczajny koncert fortepianowy.

Zagra Lukas Geniuąas, zdobywca II nagrody ex equo XVI Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie, 2010 oraz nagrody specjalnej Towarzystwa im. Fryderyka Chopina za najlepsze wykonanie poloneza w II etapie. Przez wielu melomanów typowany był na zdobywcę pierwszej nagrody – grał genialnie.

Urodził się w 1990r w Moskwie w rodzinie z wielkimi tradycjami muzycznymi. Rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat. Jego babcia, Wiera Gornostajewa, wybitny pedagog i profesor w Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, jest do tej pory jego pierwszym nauczycielem i mentorem.

Mimo tak młodego wieku koncertował na największych estradach i brał udział w prestiżowych konkursach na różnych kontynentach, jego koncertom towarzyszą orkiestry symfoniczne o światowej renomie. Zachwyca błyskotliwym talentem i niezwykłą wrażliwością muzyczną.

Lukas Geniuąas posiada bogaty repertuar sięgający od baroku po dzieła współczesnych kompozytorów. Już może pochwalić się repertuarem obejmującym 10 programów solowych i 12 koncertów fortepianowych, jest zapalonym wykonawcą muzyki kameralnej: grywa w duetach, triach, kwintetach. Jest otwarty na nowe dzieła kompozytorów współczesnych.

W programie lubelskiego koncertu usłyszymy wybór preludiów F. Chopina oraz V koncert fortepianowy es-dur op. 73 "Cesarski” Ludwiga van Beethovena z udziałem orkiestry symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka
.
Organizatorem koncertu jest Filharmonia Lubelska.

Bilety w cenie: 50 zł, 40 zł, 30 zł do nabycia w kasie w siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2). Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna