Koncerty

Łukasz Jemioła - bard ulicy Staszica

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 czerwca 2009, 17:10

Niedzielne wieczory w ogródku lubelskiego klubu Cax Mafe to czas śpiewającego gitarzysty Łukasza Jemioły.

Jemioła potrafi poruszająco wykonać starego amerykańskiego bluesa. Umie zabawić imprezowym polskim folklorem miejskim. Stylowo interpretuje nasze standardy rockowe.

Ale w repertuarze pochodzącego z Limanowej artysty są nie tylko cudzesy. Jemioła od czasu do czasu zaskakuje udaną autorską piosenką.

Świetnie śpiewa i znakomicie akompaniuje sobie na gitarze. A do tego jeszcze sam robi niezłą konferansjerkę. Jest w tej chwili najlepszym lubelskim bardem pokolenia studenckiego.

Z festiwalowo-konkursowych wojaży niemal zawsze powraca z laurami. Ma na koncie wygraną na Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia, trzecie miejsce na Poetycko-Muzycznej Bitwie pod Gorlicami w Gorlicach i drugą nagrodę na Wiosennej Giełdzie Piosenki w Siedlcach.

Jest wyjątkowo utalentowanym samoukiem po warsztatowej obróbce Jana Kondraka w ramach Klubu Dobrej Piosenki w Chatce Żaka. Przed szerszą publicznością debiutował na jam sessions w Hadesie przy okazji cyklicznych "Wtorków z bardem”.

Potem były bluesowe dżemy w Grolsch Pubie. Tam zaprzyjaźnił się z Bartkiem Łęczyckim. Najlepszy polski harmonijkarz dwa lata temu zaprosił Jemiołę do wspólnego występu w restauracji Brama.

Pierwszy recital śpiewający gitarzysta dał w Cafe Orion przy ul. Staszica 9. Występował tam parokrotnie. W końcu stał się rezydentem Cax Mafe, lokalu z tej samej ulicy, ale o dwie klasy lepszego.

Początkowo do Jemioły należały tam środowe wieczory, następnie sobotnie. Ostatnio występuje co niedzielę w ogródku klubu, na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Staszica.

Polecamy! Start o godz. 19.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna