Koncerty

Mandragora pożegna z klezmerami 5770 rok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2010, 12:52

Na imprezę zatytułowaną "Pożegnaj z klezmerami stary żydowski 5770 rok” zaprasza na piątek (27.08) lubelska restauracja Mandragora.

To nie będzie zabawa w stylu retro-futurystycznym z semickim wodzirejem przebranym za kosmonautę oraz zespołem ubranym w bistorowe chałaty i grającym żydowski folk w elektroniczno-space'owym ujęciu.

Żydzi naprawdę mają teraz końcówkę 5770 roku. A wynika to przede wszystkim stąd, że liczą lata od 3761 p.n.e., kiedy to według ustaleń ich autorytetów religijnych nastąpiło stworzenie świata i stworzenie człowieka.

Impreza "Pożegnaj z klezmerami stary żydowski 5770 rok” będzie tradycyjna, choć nie bardzo, bo nie zabrzmi na niej staroizraelska muzyka. Klezmerzy, jak to klezmerzy, zagrają dużo młodsze melodie i rytmy charakterystyczne dla wschodnioeuropejskiej diaspory żydowskiej, z których najstarsze mają pewnie ok. 500 lat.

Klezmerzy nie będą autentyczni, bo etnicznie polscy, ale za to bardzo dobrzy. Wystąpi grupa Lubliner Klezmorim, która wzorem swoich żydowskich idoli bawi się muzyką i zabawia publiczność, ale przerasta wielu z nich łącząc typową dla muzykantów szczerość z profesjonalizmem wykonawczym.

Oprócz muzyki na żywo w programie imprezy są konkursy i opowieści o żydowskich obyczajach.

Początek o godz. 20.30.

Adres: Rynek 9.

Wstęp za 30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna