Koncerty

Michał Urbaniak w filharmonii

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2011, 12:40

Michał Urbaniak
Michał Urbaniak

W piątek (21 stycznia) o godz. 19.00, w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert symfoniczny "Kantyleny i improwizacje. Muzyka Edwarda Czernego”.

Solistą koncertu będzie Michał Urbaniak, Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Wojciech Rodek. W programie utwory Edwarda Czernego.

Michał Urbaniak – jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, zasłynął w świecie nagrywając płytę "Tutu” z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Później już było tylko lepiej – był zapraszany do współpracy i do udziału w koncertach wybitnych, światowych gwiazd jazzu takich jak Quincy Jones, Herbie Hancock, George Benson, Marcus Miller, i wielu innych.

Jest laureatem licznych festiwali muzycznych, koncertował kilkakrotnie w Carnegie Hall oraz w słynnych światowych i nowojorskich klubach jazzowych.
Komponuje muzyką filmową i teatralną. Nagrał na ponad 60 autorskich płyt, ostatnia "Miles of Blue” zadedykowana Milesowi Davisowi i otrzymała status platynowej.

Edward Eberhard Czerny zaprosił wiele lat temu Urbaniaka do współpracy. Wtedy Czerny prowadził swój big band pod nazwą Orkiestra Taneczna Polskiego Radia pod dyrekcją Edwarda Czernego.
On sam komponował muzykę do sztuk teatralnych, ale także piosenki. Czerny był autorem aranżacji ponad 3tys. utworów wokalnych i instrumentalnych. Nagrał ze swoim zespołem około 300 płyt i ponad 1.5tys. piosenek z których wiele skomponował sam.

Z towarzyszeniem jego orkiestry występowali niemal wszyscy, popularni wtedy, polscy piosenkarze. Wielu debiutowało na antenie radiowej, m.in. Violetta Villas, Danuta Rinn, Urszula Dudziak. Jest autorem wielu przebojów, które śpiewały gwiazdy polskiej piosenki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. "Nasza miłość ma kolor jesieni” (wyk. Rena Rolska), "Pójdę wszędzie z tobą” (wyk. Urszula Dudziak), "Marzenia dziewcząt” (wyk. Irena Santor).

Koncert współorganizuje Fundacja im. Edwarda Eberharda Czernego.
Bilety w cenie 100zł, 90zł, 80zł do nabycia w kasie filharmonii.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna