Koncerty

Misterium bożonarodzeniowe z Zelnikiem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 stycznia 2011, 14:32
Autor: Kmo

Fot. Maciej Kaczanowski
Fot. Maciej Kaczanowski

W niedzielę (23 stycznia) o godz. 19.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie (Droga Męczenników Majdanka 27)

Jerzy Zelnik wraz z Zespołem Wokalno-Instrumentalnym Camerata Lubelska wykonają Tryptyk Bożonarodzeniowy "Wśród nocnej ciszy…” oparty na medytacjach Jana Pawła II.

W programie znajdą się kolędy i pastorałki w opracowaniu śp. prof. Kazimierza Górskiego. Usłyszymy m.in. "Wśród nocnej ciszy”, "Dzisiaj w Betlejem”, "Gore gwiazda Jezusowi”, "Pastorałka góralska”, "Przy onej górze”, "Nie było miejsca”, "Mizerna cicha”, "Tryumfy Króla Niebieskiego”, "Cicha noc”. Zespół poprowadzi Tomasz Orpiszewski, partie solowe wykona Iwona Gostkowska-Kurczewska.

Camerata Lubelska – kameralny zespół wokalno-instrumentalny, powołany z inicjatywy śp. prof. Kazimierza Górskiego w 2001 r. Formułę artystyczną opiera na założeniach XVI-wiecznej Cameraty Florenckiej w szczególny sposób troszcząc się o zachowanie proporcji w wymiarze wykonawczym, jak i estetycznym. W okresie swojej działalności artystycznej zespół zyskał należne uznanie wśród szerokiego grona słuchaczy i krytyków muzycznych.

Wstęp wolny.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna