Koncerty

Most Kultury. Program imprez od czwartku do niedzieli

Dodano: 17 sierpnia 2016, 08:07
Autor: Damian Drabik

Przed nami kolejny weekend na Moście Kultury pełen warsztatów, koncertów i zabaw dla dzieci. Tym razem wystąpią m.in. Kabaret FiFa-RaFa, Moriah Woods i Czarne Lwy z przedmieścia.

Tradycyjnie weekend na Moście Kultury zaczynamy już w czwartek. 18 sierpnia o godz. 19 wystąpi Krzysztof Nowak z Lubelskiej Federacji Bardów. Karierę rozpoczynał w zamojskim Klubie Jazzowym Kosz, w trio o nazwie Katharsis (później ASH). Przez lata występował w różnych kapelach, m.in. Axel, czy Pig Angel. Współpracował z braćmi Cugowskimi. Z Lubelską Federacją Bardów nagrał dotąd 6 płyt.

W piątek na godz. 20 zaplanowano podwójny koncert, w ramach którego wystąpią Moriah Woods i BVRS. Moriah to pochodząca z gór Kolorado w USA piosenkarka ukształtowana przez tradycję folkowo-akustycznego grania. Poza solową karierą artystka występuje także z zespołem The Feral Trees. Z kolei BVRS piszą przebojowe piosenki, wywodzące się z folku, americany i indie rocka.

Sobotę rozpoczną zajęcia plastyczne dla dzieci o godz. 11. Atrakcją dnia będzie wieczorny (godz. 20) koncert kapeli Czarne Lwy z Przedmieścia. Repertuar grupy obejmuje przekrój światowej muzyki tanecznej, sięgający początków XX w., aż po lata 80., utrzymany m.in. w takich rytmach jak: swing, latin, tango czy walc. Zespół posiada unikatowe brzmienie minionej „epoki”. Przy ich muzyce z pewnością będzie można się dobrze bawić. 

W niedzielę gościem Akwarelek o godz. 11 będzie Zbigniew Dmitroca, który opowie najmłodszym o pracy w teatrze. O godz. 15 odbędą się kolejne warsztaty kulinarne mEATing poświęcone deserom. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret FiFa-RaFa, prezentujący humor uniwersalny, dostępny dla widza w każdym wieku. Jest to żart przedstawiający rzeczywistość w krzywym zwierciadle, zawierający nutkę absurdu.

Przez trzy dni weekendu o godz. 16 odbywać się będą również warsztaty improwizacji prowadzone przez Teatr Innymi Słowy. Grupa powstała w ramach warsztatów improwizacji w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” prowadzonych przez Radosława Misztala w listopadzie 2014 r. Do tworzenia improwizowanych scen wykorzystują sugestie publiczności. Każdy z warsztatowiczów będzie mógł wziąć udział w pokazie, który odbędzie się 28 sierpnia.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Moście im. Lutosławskiego (ul. Zamojska). Wstęp wolny.

Pełny program:

Czwartek, 18 sierpnia

godz. 19: Krzysztof Nowak - koncert

 

Piątek, 19 sierpnia

godz. 16: Warsztaty impro - Teatr Innymi Słowy

godz. 20: Moriah Woods i Bvrs - koncert

 

Sobota, 20 sierpnia

godz. 11: Akwarelki - zajęcia plastyczne dla dzieci

godz. 16: Warsztaty impro - Teatr Innymi Słowy

godz. 20: Czarne Lwy z Przedmieścia - koncert

 

Niedziela, 21 sierpnia

godz. 11: Akwarelki - gość Zbigniew Dmitroca

godz. 15: Warsztaty kulinarne

godz. 16: Warsztaty impro - Teatr Innymi Słowy

godz. 19: Kabaret FiFa RaFa i Improv Short Forms

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna