Koncerty

Możdżer zagra Gershwina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2011, 21:20

Leszek Możdżer  (PRZEMEK KRZAKIEWICZ)
Leszek Możdżer (PRZEMEK KRZAKIEWICZ)

W niedzielę (15 stycznia) w Filharmonii Lubelskiej Leszek Możdżer zagra "Błękitną rapsodię”.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 w sali koncertowej. Orkiestrę Symfoniczną Państwowej Filharmonii Lubelskiej poprowadzi Piotr Wijatkowski. W programie utwory George'a Gershwina – "Uwertura kubańska”, "Amerykanin w Paryżu”, Błękitna rapsodia”.

W koncercie weźmie udział również Leszek Możdżer, kompozytor, pianista jazzowy i producent muzyczny, także twórca muzyki filmowej. Zagra "Błękitną rapsodię”. Dla wielu melomanów ten koncert będzie wydarzeniem.

Leszek Możdżer jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Działalność artystyczną i koncertową rozpoczął od występów w zespole klarnecisty Emila Kowalskiego. Wraz ze szwedzkim kontrabasistą Larsem Danielssonem i izraelskim perkusistą Zoharem Fresco współtworzył trio jazzowe i ich prezentacje zyskały ogromne zainteresowanie odbiorców tego gatunku muzyki.

Działalność koncertowa Możdżera jest bardzo znana, ale przecież jest on także autorem oprawy muzycznej wielu spektakli teatralnych, współtworzył muzykę filmową, jest wieloletnim współpracownikiem tak znanych kompozytorów filmowych jak Jan A.P. Kaczmarek (Oskar za muzykę do filmu "Marzyciel”) i Zbigniew Preisner. Możdżer współpracował również z takimi wykonawcami jak Jacek Olter, Zbigniew Namysłowski, Lester Bowie, Michał Urbaniak, Tomasz Stańko, Anna Maria Jopek, Janusz Radek, Tymon Tymański, Lars Danielsson, Myslovitz czy Behemoth.

Artysta nagrał ponad osiemdziesiąt albumów, m.in. "Chopin. Impresje” wpisujący się w miniony Rok Chopinowski.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna