Koncerty

Muzycy w hołdzie dla Jarosława Śmietany w Teatrze Starym

Autor: Damian Drabik

Fot. Iza Lechowicz
Fot. Iza Lechowicz

W środę, 4 listopada, o godz. 19 w Teatrze Starym odbędzie się wyjątkowy koncert Jarek Śmietana Friends, poświęcony twórczości zmarłego przedwcześnie wybitnego artysty jazzowego Jarka Śmietany.

Wykładowca, znakomity gitarzysta, utalentowany kompozytor, który stworzył ponad 200 utworów, ale przede wszystkim świetny muzyk jazzowy. Występował z najlepszymi postaciami światowego jazzu, m.in. z Freddie’em Hubbardem, Mike’em Sternem czy Davidem Gilmourem. W latach 70-tych był liderem zespołu Extra Ball, współpracował także z takimi zespołami, jak Sounds, czy Symphonic Orchestra. W 1998 roku został uhonorowany Fryderykiem za album Songs and Other Ballads. Jarosław Śmietana zmarł w 2013 roku w wyniku komplikacji po operacji usunięcia guza mózgu. Miał 63 lata.

W czasie swojej kariery Śmietana koncertował na całym świecie. Uchodził za jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiego jazzu. W wyniku przedwczesnej śmierci pozostawił po sobie olbrzymi dorobek artystyczny, który dzisiaj inspiruje kolejne pokolenie młodych twórców.

W Teatrze Starym będziemy mogli usłyszeć wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Śmietany. Przyjaciele artysty: Piotr Baron, Wojciech Karolak, Marek Napiórkowski, Antoni Dębski i Adam Czerwiński zagrają najsłynniejsze utwory Śmietany pochodzące z albumów wydawanych na przestrzeni wielu lat jego działalności.

Zespół wystąpi w składzie:

Piotr Baron - saksofon

Wojciech Karolak - organy hammonda

Marek Napiórkowski - gitara elektryczna

Antoni Dębski - gitara basowa

Adam Czerwiński – perkusja

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł, stojące – 15 zł

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 października 2015 o 02:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A jak tam wejde czy przez okno
Rozwiń
Gość
Gość (28 października 2015 o 17:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Biletów już dawno nie ma :-(
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna