Koncerty

Muzyczna Podróż w Czasie: Liryzm Słowiański

Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Muzyczna Podróż w Czasie. W czwartek, 20 października o godz. 19 Vlasta Traczyk oraz Tatiana Trojanowska wystąpią z koncertem "Liryzm Słowiański".

Vlasta Traczyk – absolwentka muzykologii, pianistka, kompozytorka. Warsztat kompozytorski w zakresie muzyki klasycznej zdobyła na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie, pod kierunkiem prof. Krzysztofa Baculewskiego. Z kolei Tatiana Trojanowska jest muzykologiem, ukończyła studia wokalno-aktorskie na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie.

Artystki zaprezentują pieśni kompozytorów rosyjskich i polskich, a także autorskie kompozycje, których inspiracją do powstania, jest twórczość kompozytorów romantycznych.

Muzyczna Podróż w czasie to cykl koncertów, w którym prezentowane są dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok – od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok.

Wstęp wolny. Kuratorką cyklu jest Magdalena Żelazko.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna