Koncerty

„Muzyczna podróż w czasie” w DDK Węglin

Dodano: 24 marca 2016, 17:33
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

W czwartek, 31 marca, o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu „Muzyczna podróż w czasie”. Wystąpi Senza Battuta.

Muzyczna podróż w czasie to cykl koncertów organizowanych w DDK „Węglin”, w którym prezentowane są dzieła najwybitniejszych kompozytorów poszczególnych epok od renesansu do współczesności. To oprócz koncertu rozmowa o muzyce klasycznej, stylistyce poszczególnych gatunków, tendencjach panujących w każdej z epok. Zaproszeni goście specjalizują się w wykonywaniu muzyki charakterystycznej dla danego gatunku i stylu. Poprzez ubiór i instrumenty starają się jak najwierniej oddać ducha danej epoki.

W marcu spotkamy się z twórczością barokową. Epoka Bacha i Vivaldiego zaowocowała powstaniem nowych form – koncertu, symfonii, sonaty, a co najważniejsze opery. Nowe środki wykonawcze, techniki kompozytorskie, a także instrumentarium dają obraz wyjątkowości całej epoki – piszą organizatorzy. Muzykę zaprezentuje zespół Senza Battuta w składzie: Ewa Pukos, Joanna Szafran-Biały, Dominik Mielko.

W programie: J. S Bach, Georg Philipp Telemann, Francois Couperin, Heinrich Ignaz Biber, anonimy polskie, angielskie i in. Kuratorką cyklu jest Magdalena Pasierbowicz.

Wstęp wolny

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna